Uczniowie sprawdzają zeszyty przedmiotowe pod kątem - czy są wszystkie tematy, notatki, prace domowe (zeszyty zostaną zebrane na najbliższych zajęciach). Temat: „Miasto” – praca plastyczna z wykorzystaniem odpadów. - wpisujemy w zeszycie przedmiotowym temat lekcji i zapisujemy datę-20.03.2020r. Zadanie do wykonania:
Temat: Internet świat prawdziwy czy nieprawdziwy. Termin realizacji: 15.06.2020r. Cele lekcji: Uświadomienie potrzeby świadomego korzystania ze środków społecznego przekazu. Na tej lekcji nauczysz się: Jak pogodzić relacje wirtualne i realne, Jak być dobrze wychowanym internautą.
Zalety i wady internetu,Savoir-vivre w internecie,Czy internet przedstawia rzetelne informacje?Jak ustrzec się przed nieznanymi osobami w internecie? Internet, świat prawdziwy? Back “Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie
19 Internet świat prawdziwy czy nieprawdziwy?30 Ewa Kosińska, Henryk Noga. Opinie o programie 31 „Wędrując ku dorosłości” – Program nauczania – WDŻ
Translations in context of "scenariusz jest prawdziwy" in Polish-English from Reverso Context: Uważam, że taki scenariusz jest prawdziwy dla większości osób tutaj zgromadzonych.
Temat: Internet - świat prawdziwy czy nieprawdziwy? KLIKNIJ TUTAJ 25.06.2020 kl. 7 Temat: Uzależnienia behawioralne. Ludzie drogowskazy- rola autorytetu 1.Uzależnienia behawioralne. Człowiek powinien być czujny i nieustannie uczyć się mądrego korzystania z cyfrowych mediów i
1. Internet –wynalazkiem XX wieku. 2. Zalety internetu korzyściw zdobywaniu wiedzy i utrzymywanie relacji międzyludzkich. 3. Czas wolny i rozrywki internecie i w realu. Jak wyważyć proporcje? Savoir-vivre w internecie. Jak nie daćsięwciągnąćwsieć–czyli o niebezpieczeństwie Uzależnienia od internetu Wychowanie do życia życia w
19. Internet świat prawdziwy czy nieprawdziwy? KLASA 5 SZKOŁY PODSTAWOWEJ 1. O rodzinie i nie tylko, czyli tematyka naszych spotkań. 2. Gdy rodzina się powiększa – funkcja prokreacyjna i opiekuńcza. 3. Nie jesteście sami – funkcja wychowawcza i psychiczno-uczuciowa rodziny. 4.
Wędrując ku dorosłości SP 4 scenariusz NPP • Podręcznik ☝ Darmowa dostawa z Allegro Smart! • Najwięcej ofert w jednym miejscu • Radość zakupów ⭐ 100% bezpieczeństwa dla każdej transakcji • Kup Teraz! • Oferta 14461728761
Książka Jak świat prawdziwy stał się bajką jest pionierską próbą opisu literatury niefi kcjonalnej, która, zdaniem autora, funkcjonuje na rynku wydawniczym jako ko-mercyjny produkt o ściśle określonych dyrektywach czytelniczych.
Qw0FzL7. Szkoła Podstawowa w Rogóźnie Polski (Polish) + - Logowanie
Książki Rubikon Wysyłka: 1-2 dni robocze+ czas dostawy Opis Wprowadzenie 51. Wspólnota domu, serca i myśli ? funkcje rodziny 2. Witaj w domu ? funkcja prokreacyjna i opiekuńcza 3. Zasady i normy ? funkcje wychowawcza i socjalizacyjna 4. Miłość, która scala ? funkcje psychiczno-uczuciowa i kontrolna 5. Jesteśmy razem ? funkcje: rekreacyjno-towarzyska,kulturowa i ekonomiczna 6. Człowiek ? istota płciowa 7. Przekazywanie życia ? budowa i fizjologia układu rozrodczego kobiety-lekcja dla grupy dziewcząt8. Przekazywanie życia ? budowa i fizjologia układu rozrodczego mężczyzny - lekcja dla grupy chłopców9. U progu dojrzewania-lekcja dla grupy dziewcząt10. U progu dojrzewania - lekcja dla grupy chłopców11/12. Rodzi się dziecko-lekcja osobno dla dziewcząt i chłopców13/14. Intymność - lekcja osobno dla dziewcząt i chłopców15/16. Obrona własnej intymności -lekcja osobno dla dziewcząt i chłopców17. Koleżeństwo 18. Dobre wychowanie 19. Internet ? świat prawdziwy czy nieprawdziwy Szczegóły Tytuł Wędrując ku dorosłości Scenariusze zajęć dla klasy 4 szkoły podstawowej + CD z prezentacjami Podtytuł Wychowanie do życia w rodzinie. Inne propozycje autorów - Król Teresa, Teresa Podobne z kategorii - Książki Darmowa dostawa od 199 zł Rabaty do 45% non stop Ponad 200 tys. produktów Bezpieczne zakupy Informujemy, iż do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji reklam i przedstawianych ofert oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego sklepu, aby zapewnić przyjemne wrażenia podczas przeglądania naszego serwis korzystamy z plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zapisywane na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Polityka prywatności. Rozumiem
Scenariusz lekcji wychowawczej dotyczącej bezpieczeństwa w internecie w ramach Ogólnopolskiej Akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2019Temat: Kiedy Internet jest (nie)bezpieczny? Cele ogólne: - uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z nadmiernego korzystania z komputera,- zapoznanie uczniów z zagrożeniami jakie niesie Internet, - zapoznanie z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Sieci. Cele operacyjne: Uczeń: - zna funkcje Internetu; korzyści płynące z prawidłowego korzystania z Internetu; zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu; wpływ „niebezpiecznych” stron na psychikę i zachowanie; objawy uzależnienia od Internetu; potrafi bezpiecznie korzystać z Internetu; znaleźć alternatywne źródło spędzania wolnego i formy: praca grupowa (3 – 4 grupy) pogadanka, dyskusja, burza dydaktyczne: arkusze papieru, kredki, mazaki, Czas pracy: 1 godzina lekcyjna Przebieg lekcji Faza wstępna 1. Powitanie i czynności Rozwiązanie krzyżówki z hasłem BEZPIECZEŃSTWO1. B andaż 2. tel E fon 3. Z agrożenie 4. P omoc 5. hel I kopter6. t E st 7. apte C zka 8. po Z ycja 9. l E karstwo 10. ko Ń czyna 11. ob S zar 12. s T raż 13. W oda 14. p O wódźPytania do haseł: apteczce, może być np. na straż p.... środek powietrzny w policji lub w którym jest bandaż i inne ułożenie na Noga lub być nabrzeżna lub do przez wodę jakiegoś Omówienie celów lekcji i podanie tematu. Faza realizacji1. Rozmowa na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od komputerów, laptopów, smartfonów i zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu wg pytań:- dlaczego korzystacie z Internetu? - jakie są wasze doznania, emocje, gdy korzystacie z Internetu? - ile czasu średnio spędzacie w ciągu dnia przed komputerem? - czy zdarza wam się myśleć o komputerze będąc w szkole? - co o waszym graniu czy czasie spędzonym przed komputerem sądzą rodzice? - czy rodzice ograniczają wam czas przeznaczony na komputer, co wtedy czujecie? - czy zdarzyło wam się zaniedbać jakieś obowiązki, ponieważ komputer był ważniejszy? - czy rodzice mają wpływ na to, w jakie gry grywacie? - co sądzicie o grach brutalnych? - wyobraźcie sobie, że jesteście dorośli – czy pozwolilibyście swojemu dziecku spędzać tyle czasu przed komputerem i grać w gry z dużą dawką agresji? - czy można uzależnić się od gier lub Internetu i jak to się waszym zdaniem objawia?2. Praca w 4 grupach metodą burzy mózgów. (klasa podzielona na 4 grupy, każda grupa otrzymuje papier i flamastry) Grupy prezentacją własne pomysły na temat: a. Pozytywne aspekty Internetu (funkcja: informacyjna, wychowawcza, rozrywkowa oraz integracji społecznej) lub konkretne przykłady zastosowańb. problemy i zagrożenia związane z Internetem (zawieranie znajomości z nieznajomymi, ujawnianie prywatnych danych, łamanie praw autorskich, strony tylko dla dorosłych, gloryfikacja zabawy i rozrywki, zatracenie poczucia granicy pomiędzy rzeczywistością a fikcją, wszechobecność przemocy, uzależnienie od komputera i Internetu, słaba komunikacja w rodzinie) c. zasady właściwego korzystania z Internetu (wybiórczość, ostrożność, wspólne korzystanie z dorosłymi)d. ciekawe sposoby spędzania czasu wolnego, bez korzystania z komputerów, tabletów, smartfonów itp., czyli znalezienie alternatywnej rozrywki np. prace plastyczne i konstrukcyjne, nauka gry na instrumencie, hobby, sport, czytanie książek, turystyka, gry planszowe itp.)Prezentacja wyników prac w Wspólne ustalenie ZASAD BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE - metodą dyskusji zakończonej wnioskami:☺ Korzystaj tylko z legalnego oprogramowania! ☺ Nigdy nie spotykaj się z kimś poznanym w Internecie! ☺ Mów rodzicom o wszystkim, co cię zaniepokoiło w Internecie. ☺ Nigdy nie podawaj w Internecie swoich danych, nie wysyłaj zdjęć. ☺ Korzystaj ze stron przeznaczonych dla dzieci i spędzaj przed komputerem nie więcej niż godzinę! ☺ Więcej czasu spędzaj z ludźmi, a nie z komputerem! Zakończenie:Rozmowa kierowana podsumowująca lekcję np. Jakie wnioski, dobre propozycje na spędzenie czasu wolnego będziecie próbować wdrożyć do codziennego życia?